Kludajova_Veronika_web

Veronika Šmídlová
ředitelka/majitelka

Jmenuji se Veronika Šmídlová a jsem ředitelkou školky Montessori Children’s House. Narodila jsem se v Kanadě v Montrealu, ale většinu svého života jsem strávila v České republice, takže mluvím plynně česky i anglicky.  

Vždy jsem následovala to, co mi život nabízel. Proto má cesta může být odlišná od ostatních. Během svých studií na gymnáziu v Praze jsem studovala půl roku v Novém Skotsku v Kanadě na Horton High School. Uvědomila jsem si, že tamější způsob učení mi daleko více vyhovuje a dává smysl. Po střední škole jsem studovala rok na Vysoké škole ekonomické a poté dva roky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor pedagogika a matematika se zaměřením na vzdělávání. Tato zkušenost mi ukázala, že nechci být tímto způsobem vzdělávána. To mě dovedlo k absolvování akreditovaného programu MŠMT Vědomý koučink a Vědomý leadership a stala jsem se akreditovaným koučem. Poprvé jsem se setkala s Montessori metodou v lesní školce Cestička, kde jsem byla na půlroční stáži. Díky těmto zkušenostem jsem si uvědomila, co od života chci, a tím je alternativní směr vzdělávání. Proto jsem se rozhodla vzdělávat alternativní cestou a absolvovala jsem certifikovaný Montessori kurz průvodce pro práci s dětmi od 3 do 6 let. 

Stále se chci učit něčemu novému, čímž si rozšiřuji své vzdělání. Zajímám se o psychologii, motivaci a rozvoj dětí, a proto jsem absolvovala semináře věnované terapeutické metodě Cesta.

Montessori Children´s House pro mě moc znamená. Do tohoto místa jsem se zamilovala velmi rychle a věděla jsem, že jsem ve správný čas na správném místě. Každým dnem si to uvědomuji a stále se toho moc učím od dětí. Ukazují mi, že toto je přesně to, co chci dělat, že je to mým osudem. Díky nim jsem našla smysl života. 

Drabikova_Lydia_web

Lýdia Drabiková
Vedoucí učitelka

Jmenuji se Lýdia a pocházím ze Slovenska, kde jsem vyrůstala s rodiči a třemi staršími bratry v malé vesničce. Užívala jsem si prostý venkovský život, kde jsem ráda pomáhala mamce vařit, mýt nádobí, pracovat na zahradě nebo se starat o zvířata. I když moji rodiče nikdy neslyšeli o Montessori metodě, mám pocit, že jsem zažila opravdové Montessori dětství.

Studovala jsem chemii a anglickou literaturu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Abych mohla financovat své studium na vysoké škole, našla jsem si práci na částečný úvazek jako učitelka v soukromé mateřské škole, kde mě kolega seznámil s montessori pedagogikou. Tento odlišný pohled na vzdělávání dětí mě zaujal, a proto jsem se zapsala na dvouletý národní kurz Montessori pedagogiky. Čím více jsem se dozvídala o Montessori přístupu k vývoji dětí, tím víc jsem ho chtěla uplatnit v praxi. Naštěstí se naskytla příležitost a nastoupila jsem jako učitelka Montessori na plný úvazek v Soukromé mateřské škole a základní škole Marie Montessori v Bratislavě, kde jsem byla obklopena zkušenými profesionály. Během této doby jsem absolvovala množství kurzů zaměřených na Montessori pedagogiku a těším se na další rozšíření tohoto seznamu.

V roce 2020 jsem se přestěhovala do Prahy a hledala jsem mateřskou školu, kde bych mohla uplatnit všechny své získané znalosti, ale zároveň si rozšířila obzory. Není tedy vůbec žádným překvapením, že jsem skončila v Montessori Children House!

Susanna_web

Susanna Kaletski
Asistentka učitele

Jmenuji se Susanna a pocházím z Birminghamu ve státě Alabama. Odmalička jsem rozvíjela svou kreativitu a měla jsem to štěstí, že jsem vyrůstala v prostředí, které mé zájmy podporovalo. Proto pro mě není nic kouzelnějšího než sledovat dítě, jak objevuje své vlastní zájmy, a pomáhat mu pěstovat lásku k poznávání nových věcí.

I při všech svých tvůrčích zájmech jsem se vždy zajímala především o anglickou literaturu a lingvistiku. Po ukončení studia angličtiny na Alabamské univerzitě jsem se přestěhovala do Brooklynu v New Yorku. Tam jsem se stala chůvou na plný úvazek a najednou jsem věděla, že práce s dětmi je to, co mě naplňuje. Věděla jsem však, že je v tom ještě něco víc.

Proto jsem se rozhodla přijet do Prahy, abych začala kariéru učitelky angličtiny. Po přestěhování jsem si brzy našla práci učitelky angličtiny ve školce The International Montessori school of Prague a okamžitě jsem si zamilovala Montessori přístup ke vzdělávání. Po dvou letech na jsem se rozhodla pro tvůrčí pracovní pauzu, abych mohla cestovat, získávat nové zkušenosti a přemýšlet o svých dlouhodobých cílech. Nyní jsem nadšená, že se mohu stát součástí komunity v Montessori Children’s House a dále se rozvíjet a učit.