Kludajova_Veronika_web

Veronika Kludajová
ředitelka/majitelka

Jmenuji se Veronika Kludajová a jsem ředitelkou školky Montessori Children’s House. Narodila jsem se v Kanadě v Montrealu, ale většinu svého života jsem strávila v České republice, takže mluvím plynně česky i anglicky.  

Vždy jsem následovala to, co mi život nabízel. Proto má cesta může být odlišná od ostatních. Během svých studií na gymnáziu v Praze jsem studovala půl roku v Novém Skotsku v Kanadě na Horton High School. Uvědomila jsem si, že tamější způsob učení mi daleko více vyhovuje a dává smysl. Po střední škole jsem studovala rok na Vysoké škole ekonomické a poté dva roky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor pedagogika a matematika se zaměřením na vzdělávání. Tato zkušenost mi ukázala, že nechci být tímto způsobem vzdělávána. To mě dovedlo k absolvování akreditovaného programu MŠMT Vědomý koučink a Vědomý leadership a stala jsem se akreditovaným koučem. Poprvé jsem se setkala s Montessori metodou v lesní školce Cestička, kde jsem byla na půlroční stáži. Díky těmto zkušenostem jsem si uvědomila, co od života chci, a tím je alternativní směr vzdělávání. Proto jsem se rozhodla vzdělávat alternativní cestou a absolvovat certifikovaný Montessori kurz průvodce pro práci s dětmi od 3 do 6 let. 

Stále se chci učit něčemu novému, čímž si rozšiřuji své vzdělání. Zajímám se o psychologii, motivaci a rozvoj dětí, a proto jsem absolvovala semináře věnované terapeutické metodě Cesta. Mými dalšími koníčky je sportování, cestování a pečení. 

Montessori Children´s House pro mě moc znamená. Do tohoto místa jsem se zamilovala velmi rychle a věděla jsem, že jsem ve správný čas na správném místě. Každým dnem si to uvědomuji a stále se toho moc učím od dětí. Ukazují mi, že toto je přesně to, co chci dělat, že je to mým osudem. Díky nim jsem našla smysl života. 

Drabikova_Lydia_web

Lýdia Drabiková
Vedoucí učitelka

Jmenuji se Lýdia a pocházím ze Slovenska, kde jsem vyrůstala s rodiči a třemi staršími bratry v malé vesničce. Užívala jsem si prostý venkovský život, kde jsem ráda pomáhala mamce vařit, mýt nádobí, pracovat na zahradě nebo se starat o zvířata. I když moji rodiče nikdy neslyšeli o Montessori metodě, mám pocit, že jsem zažila opravdové Montessori dětství.

Studovala jsem chemii a anglickou literaturu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Abych mohla financovat své studium na vysoké škole, našla jsem si práci na částečný úvazek jako učitelka v soukromé mateřské škole, kde mě kolega seznámil s montessori pedagogikou. Tento odlišný pohled na vzdělávání dětí mě zaujal, a proto jsem se zapsala na dvouletý národní kurz Montessori pedagogiky. Čím více jsem se dozvídala o Montessori přístupu k vývoji dětí, tím víc jsem ho chtěla uplatnit v praxi. Naštěstí se naskytla příležitost a nastoupila jsem jako učitelka Montessori na plný úvazek v Soukromé mateřské škole a základní škole Marie Montessori v Bratislavě, kde jsem byla obklopena zkušenými profesionály. Během této doby jsem absolvovala množství kurzů zaměřených na Montessori pedagogiku a těším se na další rozšíření tohoto seznamu.

V roce 2020 jsem se přestěhovala do Prahy a hledala jsem mateřskou školu, kde bych mohla uplatnit všechny své získané znalosti, ale zároveň si rozšířila obzory. Není tedy vůbec žádným překvapením, že jsem skončila v Montessori Children House!

Drabikova_Lydia_web

Ashley Tibbetts
Asistentka učitele

Jmenuji se Ashley a pocházím z Minneapolis v Minnesotě v USA. Odmalička jsem byla vzdělávána doma, podobně jako Montessori metodou. Byla jsem podporována k tomu, abych prozkoumala své zájmy a strávila dostatek času učením se všeho, co jsem chtěla znát. Jednalo se mimo jiné o zahájení hodin klavíru, které jsem později studovala na vysoké škole a získala titul bakaláře v oboru hry na klavír.
Do Prahy jsem se přestěhovala před třemi lety v říjnu 2017. Původně jsem tu plánovala žít a učit angličtinu pro dospělé po dobu jednoho roku. Začala jsem však učit dva chlapce ve věku 4 a 6 let a uvědomila si, jak zábavné a obohacující je podporovat přirozenou zvědavost dětí a povzbuzovat jejich dychtivost zkoumat svět kolem sebe. Chtěla jsem toho poznat více, což mě dovedlo k pozici aistenta angličtiny v Montessori Children’s House.
Ve volném čase ráda cestuji, učím se český jazyk a hraji na klavír.